Double facepalm od Double Diamond

Druhého januára naši obľúbenci z doublediamond.sk na svojej facebookovej stránke zdieľali príspevok s desiatimi „klamstvami“ alebo „podvodmi“ medicíny. Vzhľadom na absurdnosť ich „odhalení“ si dovoľujem trochu tieto tvrdenia uviesť na pravú mieru. V nasledujúcom texte budú uvedené citácie z ich stránky odlíšené kurzívou.

 #1 Vakcíny proti chrípke chránia pred chrípkou
Štúdie ukazujú pravý opak! Vakcíny proti chrípke môžu zvýšiť riziko chrípky až 3-násobne. Navyše, vakcíny obsahujú formaldehyd, ortuť a iné toxické substancie.

Ak dostanete chrípku, je to signál, že vaše telo má slabú imunitu a je potrebné ho alkalizovať a detoxikovať.

Neexistuje mechanizmus, ktorým by očkovanie proti chrípke mohlo zvýšiť riziko chrípkovej infekcie. To, že imunizácia-očkovanie voči infekcii influenza vírusmi nie je stopercentné nie je žiadnym tajomstvom, avšak signifikantná efektivita očkovania proti chrípke bola dokázaná nespočetnými štúdiami. Účinok nie je stopercentný aj kvôli antigénnej premenlivosti influenza vírusov, tzv. antigénny drift a antigénny shift (menšie a väčšie zmeny v povrchovej štruktúre vírusu). Vakcína proti chrípke sa vyrába každoročne „na mieru“ podľa predpokladu výskytu jednotlivých kmeňov vírusu chrípky. Ako bonus pripájam štúdiu dokazujúcu efektivitu spomínaného očkovania.

Rád by som poprosil aj chlapcov z double diamond o odkaz na štúdiu ktorá dokazuje ich tvrdenia.

Ak dostaneme chrípku, nie je to signál, že naša imunita je oslabená. Totiž vírus chrípky je tzv. primárny patogén, čo v ľudskej reči znamená, že v prípade, keď sa ľudský organizmus stretne s dostatočne veľkou infekčnou dávkou tohto vírusu, tak infekcia je nevyhnutná.

O prekyslení, resp. potrebe či skôr nepotrebe alkalizácie, sme už písali, preto pripájam odkaz.

Nezabúdajme, že dávka je to, čo robí jed jedom. Formaldehyd sa vo výrobnom procese vakcín používa na inaktiváciu vírusov a vo vakcíne sa môže vyskytovať iba jeho minimálne zvyškové množstvo. V prípade moderných rekombinantných vakcín sa nevyskytuje vôbec. Zavádzajúce je aj tvrdenie o používaní ortute. Ortuť sa vo vakcinách vyskytuje v organickej zlúčenine zvanej thiomersal, ktorá slúži ako konzervant a porovnávať jej toxicitu s čistou ortuťou je nezmyselné, keďže ortuť je v nej viazaná.

Napriek tomu boli uskutočnené štúdie zaoberajúce sa thiomersalom, ktoré dokazujú aj jeho možné negatívne účinky. Napr. Avšak… ortuťová zlúčenina thiomersal sa už 6 rokov v detských vakcínach nepoužíva. (Dodatok pre vyznávačov spojenia vakcinácie detí a autizmu.)

V prípade hliníka sa opäť odvolávam na jeho nízku dávku a navyše nasledujúci odkaz dokazuje, že hliník ako adjuvans v moderných vakcínach proti chrípke nie je.

#2 Vezmite si antibiotiká
Anti znamená Proti, Bios je Život – antibiotiká sú teda tabletky proti životu. Ak chcete zabiť život vo vás, vezmite si ich. Ako uvádza phmiracle, antibiotika nezabíjajú baktérie. Oni len prinútia baktérie zmeniť svoju povahu do kvasiniek a plesní. To je dôvod, prečo častí konzumenti antibiotík môžu skončiť s kvasinkovou infekciou.

Vysvetlenie pojmu antibiotiká autormi z double diamond je čisté zavádzanie a prekrúcanie faktov. Som si istý, že pôvodný autor pojmu antibiotikum mal na mysli boj proti patogénnym živým baktériam… nie proti pacientovi.

Facepalm… Ako si niekto môže dovoliť napísať, že antibiotiká prinútia zmeniť jednu formu života na inú? Baktérie na plesne ???! Prosím? Autori z double diamond by si mali doštudovať základné princípy antimikrobiálnej terapie, ako i stredoškolskú (alebo ešte aj prírodopis?) biológiu. Účinok antibiotík voči baktériám je nespochybniteľne dokázateľný. Istý problém predstavuje to, že antibiotiká nedokážu byť stopercentne selektívne a okrem škodlivých baktérií zabíjajú aj nám prospešné osídlenie ústnej dutiny, čriev atď. Znížením množstva pre nás prospešnej bakteriálnej flóry teda vzniká priestor pre rozmnoženie tzv. oportúnne patogénnych organizmov (príležitostne vyvolávajúcich ochorenie), medzi ktoré patrí aj pleseň Candida albicans.

Chapandos Maroš Koles a spol. ? …

#3 Prechladnutie/nádcha je spôsobená vírusom
Ak vám ľudovo povedané tečie z nosa, máte upchaté dutiny, kýchate, kašlete a cítite sa slabí, je to len spôsob tela, ako sa zbavuje kyselín. Vaše telo môže eliminovať kyseliny cez pokožku, moč, stolicu, uši, oči, ústa alebo nos.

Nebolo by rozumné brániť svojmu telu v eliminovaní kyselín tým, že budete užívať tabletky „proti“ nádche/prechladnutiu. Práve naopak, dodržiavajte pitný režim, doprajte si pokoj, konzumujte prevažne alkalické, čerstvé potraviny bohaté na minerály a antioxidanty.

Ako je potom možné, že prítomnosť rhinovírusov je virologickými metódami pri tzv. prechladnutí dokázateľná? K problematike prekyslenia odkazujem na náš článok, ktorý je už vyššie uvedený.

Tabletky proti nádche? Ja take nepoznám. Poznám mukolytiká a expektoranciá, ktoré podporujú riedenie hlienov a vykašľávanie. Okrem toho existujú kvapky alebo tabletky s obsahom efedrínu na zmenšenie opuchu nosovej sliznice, vďaka čomu sa lepšie dýcha. Každopádne, tvorba hlienov je reakcia našej sliznice na prítomnosť infekcie, tvorí sa preto, aby bolo možné lepšie sa zbaviť mikróba vyvolávajúceho infekciu, laicky: vykašľať ho. Prekyslenie po tretie…

#4 Lieky môžu mať vedľajšie účinky
NIE. Lieky majú vedľajšie účinky a to výrazne! Státisíce ľudí po celom svete zomierajú na negatívne vedľajšie účinky liekov. Pozor, nie na predávkovanie alebo nesprávne zvolený liek. Lieky užívajú presne tak, ako im boli predpísané, ale ich telo podľahne ich toxicite (zlyhanie pečene/obličiek/pokles imunity/hormonálna nerovnováha)

Vedľajšie účinky má aj cesnak. Antimikrobiálne účinky alicínu z cesnaku sú dokázané, ale cesnak okrem toho pomerne výrazne znižuje krvný tlak. Takže vedľajšie účinky sú úplne prirodzené aj pre terapiu bylinkami.

Každý liek, každá potravina, všetko čo sa do tela dostáva, môže mať vedľajšie účinky. V prípade schválených liekov je veľmi prísne posudzovaná skutočnosť, či liečebný prínos lieku prevyšuje možné nežiaduce účinky – len lieky s dokázateľne vyšším prínosom sú schválené na liečebné použitie. Nemenej dôležité je aj dávkovanie lieku – prekročenie odporúčanej dávky môže viesť k vedľajším účinkom, ktoré môžu byť veľmi závažné. Ale to platí aj v prípade byliniek či rôznych výživových doplnkov.

#5 Máte depresiu? Tu sú tabletky
Mozog je nepreskúmaný orgán. To, že sa cítite skleslo ešte neznamená, že potrebujete svoje telo zaťažiť liekmi. Lieky „proti depresií“ môžu mať vedľajšie účinky, ktoré vedú až k samovražde.

V prvom rade hydratujte svoje telo (mozog je z 80% tvorený vodou), konzumujte ovocie (banány, datle, ananás, mango, pomaranč, figy, jablká), prijímajte zdravé tuky bohaté na Omega 3 a veľa organických minerálov. Meditujte a nevystavujte sa zbytočnému stresu a žiareniam (mikrovlnné žiarenie, WiFi, telefonovanie)

A k samovražde vedie aj depresia bez liekov ;). Neurovedy zažívajú v dnešnej dobe zlaté časy, je to však téma tak rozsiahla a komplikovaná, že svojim rozsahom nepatrí k nášmu článku.

Dôležité je pochopiť, že nie každá forma depresie sa nevhynutne lieči antidepresívami a na druhej strane, antidepresíva už mnohým ľuďom zachránili život…

#6 Nevieme ako vzniká rakovina
Prezident Nixon vyhlásil pred polstoročím, že vyhlasuje vojnu rakovine. Miliardy dolárov boli vyzbierané na tento výskum. Výsledok? Žiadny.

Múdri ľudia ale poznajú hlavný dôvod vzniku rakoviny, ktorý popisoval aj držiteľ Nobelovej ceny – Otto Warburg. Vystavovanie tela stresu, kyselinám z priemyselných potravín, častá konzumácia alkoholu, kávy, liekov a nedostatok pohybu vyvoláva v tele ideálne podmienky pre rozvoj rakoviny.

Veľa odborníkov z rady konvenčnej medicíny nechápe, že rakovina = kyseliny. Aj preto sú ich výsledky v boji s chorobou takmer nulové.

Zamyslite sa: Obezita vyvolá 500 000 prípadov rakoviny ročne. A čo iné je obezita, ako telo plné kyselín.

Mechanizmus vzniku rakoviny poznáme, odkazujem na sériu svojich článkov: 1 2 3

A nie… po miliontýkrát nie. Rakovina nie je spôsobená prekyslením, ale naopak. Rýchly rast nádoru bez dostatočného krvného zásobenia si produkuje energiu anaeróbnou glykolýzou za vzniku laktátu, ktorý lokálne v okolí buniek znižuje pH.

Reagovať na tvrdenie, že terapia rakoviny má takmer nulovú úspešnosť je zbytočné. Spomeniem iba príklad akútnej promyelocytovej leukémie, ktorá je dnes použitím all-trans retinovej kyseliny liečiteľná na 70-80%. Pred zavedením tejto liečby do praxe mal tento typ leukémie jednu z najhorších prognóz spomedzi hematoonkologických ochorení. Zdroj.

Pri včasnom diagnostikovaní sú dnes úspešne liečené aj niekoré druhy nádorov semenníkov, choriokarcinóm maternice bez metastáz ako i spinocelulárny karcinóm kože.

#7 Cholesterol v jedle spôsobuje infarkt
Lož. Hlavná príčina infarktov a mozgových mŕtvic sú kyseliny, príliš vysoký príjem Omega 6, biely cukor a znížená produkcia NO.

Príčinou akútneho infarktu myokardu alebo mozgovej cievnej príhody je upchatie koronárnej tepny alebo mozgovej tepny trombom resp. aterosklerotickým plátom. V prípade mozgovej príhody je možné aj prasknutie artérie pri vysokom krvnom tlaku. Ateroskleróza je proces v cievnej stene podmienený napríklad vysokým príjmom cholesterolu z jedla, geneticky, vekom, pohlavím a podporovaný napríklad fajčením.

#8 Podávanie hormónov vo forme tabliet
Milióni ľudí po celom svete užívajú liečiva na „úpravu hladín hormónov“. Veľké množstvo z nich úplne zbytočne. Rozumnejšie by bolo zlepšiť funkcie orgánov a žliaz tak, aby optimálne produkovali telesné hormóny.

Ako? Ideálnou stravou pre telo človeka – ovocie, zelenina, orechy, semená, kvalitné oleje obsahujú živiny, nevyhnutne dôležité pre optimálnu činnosť žliaz.

A ako by pánko zlepšil fungovanie štítnej žľazy, ktorá musela byť pacientovi odobratá kvôli postihnutiu malígnym nádorom? Ako by pánko zlepšil fungovanie langerhansových ostrovčekov zničených autoimunitnou reakciou pri diabetes melitus typu 1? Odporúčam si navrhovanú terapiu orechmi a semenami najprv otestovať na nejakej dobrovoľnej obeti, po neúspechu možno pochopíš, že nemáš pravdu.

#9 Z mäsa rastú svaly
Svaly nerastú z mäsa, ale z toho, čo im vaša krv poskytuje. Bielkoviny môžu byť prijaté z rôznych zdrojov ako sú zelená listová zelenina, orechy alebo avokádo. Áno, mäso poskytuje bielkoviny, ale je to jeden z najhorších možných zdrojov. Prejedať sa mäsom a celkovo bielkovinami vedie k presýteniu tela kyselinami (sírová, dusičná, fosforečná, močová) ktoré vyvolávajú radu zdravotných problémov (poškodenie pečene, poškodenie pankreasu, acidóza tkanív, ..)

Mäso obsahuje bielkoviny zložené z aminokyselín v pomere pre ľudský organizmus najprirodzenejšom. Lepšie vieme využiť už len bielkoviny z vajec. Okrem toho, mäso obsahuje esenciálne aminokyseliny, ktorých dostatok získať z rastlinnej stravy je kvôli nízkej biologickej hodnote rastlinných bielkovín ťažšie.

Je síce pravda, že mäso, teda hlavne vnútornosti ako napr. pečeň obsahujú enormné množstvo purínov, ktoré potencujú vznik dny (hromadenie solí kys. močovej). Nezabúdajme ale, že veľa purínov obsahujú aj strukoviny a napr. kakao.

#10 Mlieko je dobré na kosti
K tomuto bodu stačí dodať už len jedno. Ak sa človek cíti ako krava a chce vyzerať ako krava – tak kravské mlieko je výborná voľba.

Pri písaní som sa inšpiroval názormi doktora Roberta O Younga, ktorý dosahuje obdivuhodné výsledky. Pri práci s klientom preferuje zaradenie alkalických potravín s bohatým obsahom minerálov. Aj to je jedna z ciest ako dosiahnuť vysoký stupeň VITALITY.

Maroš

K mlieku toľko.

Robert O. Young nie je doktor medicíny ani lekár. Svoje „tituly“ (napr. doktor naturopatie) získal na neakreditovanej vysokej škole. Je to jednoducho podvodník. Pár info o ňom.

Maroša pozdravuje a príjemný deň mu praje Ján Šoltés.

PS: Odkazy na štúdie dokazujúce tvoje tvrdenia (napríklad o očkovaní a chrípke 😉 ) mi môžeš poslať mailom na soltes(bodka)jan(bodka)ml(zavinac)gmail(bodka)com

🙂