O nás

Veríte, že všetky choroby spôsobuje prekyslenie organizmu?
Veríte, že takmer 100% liečbou rakoviny je vitamín C, alebo MMS, alebo sóda bikarbóna?
Veríte, že MMS je dokonalý liek na všetko?
Veríte že medicína a lekári sú stelesneným zlom a ich jedinou úlohou je udržovať ľudí chorých.
Veríte, že všetky infekčné choroby a očkovania vymyslela CIA v spolupráci s Bilderbergom a mimozemštanmi, aby sa ľudia na svete nepremnožili, a aby bolo na svete viac autistov, diabetikov, (doplňte chorobu podla ľubovôle)?

Nuž, potom je táto stránka určená práve vám. Aj keď treba povedať, že tu nenájdete nové „zaručené“ a „bezpečné“ spôsoby ako liečiť rakovinu či iné choroby pomocou látok, ktoré nájdete v kredenci.

Táto stránka má za úlohu pomôcť snahe skoncovať so záplavou  NEmedicínskych nezmyslov, absurdít a očividných podvodov, ktoré sa dennodenne kopia a pribúdajú na rôznych weboch, diskusiách a fórach.

Snahou autorov je jednoduchou formou priblížiť ľudom skutočné fungovanie ľudského tela, mechanizmov fungovania chorôb, mechanizmov liečby a princípov medicíny ako vedy a zároveň poukázať na očividné nezmysly, či podvody, ktorými sa rôzni šarlatáni a pseudoodborníci snažia zlákať (často ťažko chorých) ľudí na rôzne podozrivé a často veľmi nebezpečné terapie.

Napriek názvu, ktorý treba brať s humorom ako veľa vecí v živote, našou snahou nie je vyvolávať nenávisť ani útočiť na osoby, zaujímajú nás len ich tvrdenia, teórie, argumenty, myšliekové smery a dôkazy.

Kolektív autorov tejto stránky tvoria lekári a doktorandi z lekárskych a farmaceutických fakúlt a študenti. Niektorí z nás sa rozhodli písať pod svojím menom, iní radšej zvolili možnosť prispievať len pod svojim monogramom. V každom prípade sa všetci poznáme a články pre Vás píšeme často spoločne. Meno autora sa nachádza pod každým článkom, celú redakciu si môžete pozrieť na bočnom paneli.
Stránku vytvárame vo svojom voľnom čase, svojpomocne, z lásky k medicíne a vede a k rozširovaniu poznania a vedomostí.

„Neexistuje nič také, ako alternatívna medicína. Existuje len “medicína” a “veci, ktoré jednoducho nefungujú„ – tento výrok Tima Minchina je základným mottom autorov a týchto stránok vôbec.

Druhá základná filozofia našej stránky by sa dala zhrnúť v zmysle výroku Christophera Hitchensa: „Čo môže byť prehlasované bez dôkazu, môže byť odmietané bez dôkazu“.

Dúfame, že naša stránka pre Vás bude poučná, zaujímavá a v neposlednom rade občas aj zábavná.

Vaša redakcia Lovci šarlatánov:

Šéfredaktor: MUDr. Maroš Rudnay
Zástupca šéfredaktora: MUDr. Kamil Knorovský
Zástupca šéfredaktora: MUDr. Roland Oravský
Redaktori a administrátori:

  • MUDr. Marek Vícha
  • MUC. Ján Šoltés
  • MUDr. Tomáš Ondriga
  • Mgr. Veronika Rjašková
  • MUDr. Mgr. Ivana Jochmanová
  • MUDr. Lukáš plachý

a ďalší autori, korektori a administrátori.