Homeopat o očkovaní

Názor MUDr. Vladimíra Petrociho na očkovanie je červeným, čiernym je môj komentár.

MUDr. Vladimír Petroci:
7 dôvodov, prečo by som nedal zaočkovať svoje dieťa alebo seba:

1. Detské ochorenia je potrebné prekonať. Vďaka nim dozrie imunitný systém, vyrovná sa nerovnováha medzi bunkovou a humorálnou imunitou, inak táto nerovnováha je očkovaním len posilnená, pretrváva po celý život a disponuje organizmus k rôznym ochoreniam (alergie, nádory, autoimunitné ochorenia ako reuma, diabetes mellitus I. typu, ulcerózna kolitída, sclerosis multiplex…).

case1

„Detské ochorenia je potrebné prekonať. Vďaka nim dozrie imunitný systém,“ (následky detskej obrny – polio)

ellie_whooping-cough

dozrieva jej imunitný systém (čierny kašeľ – pertussis)

Coriantumr Stephens grave

hlavne, že (ne)prekonali záškrt a dozrel im imunitný systém (odkaz)

Ono „dozrievanie imunitného systému“  a „vyrovnávanie nerovnováhy“ sa deje stimuláciou imunitného systému antigénmi, infekčnými i neinfekčnými. Choroby, proti ktorým sa očkuje, nie sú jediným „stimulátorom“ imunitného systému. Už krátko po narodení je imunitný systém dieťaťa vystavený neporovnateľne viac antigénom ako je obsiahnutých v kombinovaných vakcínach, preto k „posilňovaniu nerovnováhy“ očkovaním nedochádza.

2. Očkuje sa na ochorenia, ktoré sa už nevyskytujú (tetanus, polio), resp. sa vyskytujú extrémne zriedkavo (10 prípadov na 80 miliónov obyvateľov tetanus v Nemecku a z toho 70% sú očkovaní na tetanus).

Presne tak, nevyskytujú. Vďaka očkovaniu.

3. Nie je dokázané žiadnou štúdiou, že očkovanie v skutočnosti chráni pred infekciami. Mýli sa objavenie sa protilátok v krvi so skutočnou imunitou, t.j. faktom, že nevznikne dané ochorenie po expozícii.

Protilátky sú významným korelátom imunity navodenej očkovaním.

Vznikajú epidémie v 99% preočkovanej populácie (pravé kiahne, osýpky…).

Áno, ale častejšie a väčšie epidémie vznikajú v menej zaočkovaných populáciách. Oné epidémie vznikali v minulosti kvôli podávaní len jednej dávky vakcíny. Zavedením ďalších dávok vakcíny (preočkovania) u pravých kiahní pomohlo ich eradikácii, u osýpok k eliminácii takýchto epidémií. Dnes lokálne epidémie osýpok vznikajú najmä kvôli antivaxerom.

Argument, že pravé kiahne boli eradikované vďaka očkovaniu nie je dokázateľný. Zdá sa, že hlavnou mierou prispeli k potlačeniu varioly karanténne opatrenia.

Pravé kiahne boli eradikované vďaka kombinácii karanténnych opatrení a očkovania v stratégii zvanej „ring vaccination“ – očkovanie všetkých kontaktov chorej osoby.

Prečo už v Európe nemáme mor a choleru, voči ktorým sa nikdy neočkovalo?

Mor už nemáme preto, lebo už nemáme bežne v domácnosti potkany a blchy, ktoré ho prenášajú. Preto nie je možné mor porovnávať s chorobami, proti ktorým sa očkuje. Okrem toho, mor nie je eradikovaný, vo svete sa ešte vyskytuje.

Choleru už nemáme preto, lebo už máme k dispozícii čistú vodu. To sa dá porovnať len s jednou z desiatich chorôb, proti ktorým sa očkuje – detská obrna (polio). Vírus detskej obrny je však infekčnejší než baktéria vibrio cholerae, a preto hygiena a zabezpečenie čistej vody dokážu predchádzať detskej obrne len čiastočne. Navyše, v minulosti viedli tieto opatrenia ku zvýšenému výskytu polia vo vyššom veku, kedy častejšie dochádza k paralýze. Okrem toho, u vírusu detskej obrny sa predpokladá aj prenos nielen tzv. fekálno-orálnou cestou (špinavé ruky) ale aj tzv. orálno-orálnou cestou prostredníctvom nosohltanového sekrétu.

Ešte nikto nedokázal, že očkovanie je úspešná a bezpečná ochrana pred infekčnými ochoreniami.

Výsledky mnohých štúdií ukazujú, že očkovanie je úspešná a bezpečná ochrana pred infekčnými ochoreniami. Tu napr. review niektorých z nich u hexavakcíny, používanej nielen na Slovensku a v Česku.

4. Epidemické infekčné choroby sa stratili nie vďaka očkovaniu, ale vďaka hygiene, pestrej strave a zdravému bývaniu. Neexistuje iné pravdepodobnejšie vysvetlenie.

Tak kedy to bolo? Kedy si celá populácia v Anglicku húfne zažala umývať ruky, jesť pestrú stravu a slušne bývať? V roku 1940, 1968 alebo 1992?

Zdroj- Green book, Public heatlh England2

(klikni pre väčší obrázok)

Tým, ktorí strašia, že čo sa bude diať, keď prestaneme očkovať, by som povedal: “Nič sa nebude diať, kým opäť nezačneme vylievať obsah nočníkov na ulicu, neprestaneme sa umývať, kým budeme mat pestrú stravu a suché bývanie.“

Nemecko 2015: V Berlíne začali ľudia „vylievať obsah nočníkov, prestali sa umývať, prestali jesť pestrú stravu a zvlhli im domácnosti“:

Untitled1

(odkaz)

Wales 2013: Vo Swansea začali ľudia „vylievať obsah nočníkov, prestali sa umývať, prestali jesť pestrú stravu a zvlhli im domácnosti“ (zapni slovenské titulky):

Japonsko 1975:

mortality - Copy

(odkaz)

Iné krajiny:

antivax effect nature

(klikni pre väčší obrázok)

5. Všetky infekčné ochorenia vieme veľmi úspešne liečiť homeopaticky. Je to dokázané a zachytené pri stovkách epidémií z 19. a 20. storočia. Napríklad úmrtnosť na mor v r. 1848 v Londýne bola v bežných nemocniciach cca 50%. Ale v homeopatickej nemocnici bola 1%.

Homeopatia je podvod. Anekdoty z homeopatických kníh nie sú vedecké dôkazy. Rozdiel v úmrtnosti na mor v uvedenom príklade v Londýne v roku 1848 mohol byť spôsobení viacerým okolnosťami, ktoré homeopat Petroci nespomína, preto jeho príklad nedokazuje, že homeopatia dokáže „veľmi úspešne liečiť“ mor a „všetky infekčné ochorenia“.

6. V prípade potreby, ak človek by šiel do tropických krajín a je reálna možnosť kontaktu s vážnymi patogénnymi mikroorganizmami, na ktoré náš organizmus nemá vytvorenú imunitu, máme k dispozícii homeoprofylaxiu – “očkovanie” nozódami, t.j. homeopatikami vyrobenými z baktérií a vírusov zodpovedných za vznik daných ochorení. To isté by sa týkalo aj epidémií vzniknutých v našej krajine. Teda niet sa čoho báť. Jednoducho nie je dôvod na klasické očkovanie.

To isté nakecali šarlatáni aj Tomovi Millerovi. Schytal maláriu a skončil na JIS-ke.

tom_friends

Homeoprofylaxia je to isté čo homeopatia – voda a cukor. Podvod.

7. Keby očkovanie nespôsobovalo toxické poškodenie a hlboké narušenie regulačných mechanizmov organizmu, nevadilo by nám to.

Ani jedno. Naopak, práve mnohé baktérie napríklad corynebacterium diphtheriae (pôvodca záškrtu) alebo bordetella pertussis (čierny kašeľ) spôsobujú „toxické poškodenia“ toxínmi, ktoré produkujú, a môžu viesť k poškodeniu o.i. aj nervového systému. Osýpky napríklad oslabujú imunitný systém.

Ale poškodenia vznikajú veľmi často a môžu sa prejaviť aj po rokoch u tých, ktorí zdanlivo prekonali očkovanie bez zjavnejšej reakcie.

Ak, tak riziko je oveľa menšie ako u infekčných chorôb.

11907167_387845708076331_8305455772177558485_n

(klikni pre väčší obrázok)

Za minulý rok v USA už jedno dieťa z päťdesiatich zaočkovaných dostalo autizmus. Ešte v roku 1970 to bolo jedno dieťa z 10 000. To sa nedá vysvetliť genetikou. To isté platí u alergií. V 70-tych rokoch bolo na Slovensku 3-4 % alergických detí. V súčasnosti je výskyt rôznych druhov alergie približne u 40% detí. Je tu aj enormný nárast nádorov u detí, cukrovky 1. typu (tieto deti si musia doživotne pichať inzulín a zomrú o 10 rokov skôr ako ich rovesníci), autoimunitných a neurologických ochorení. Lekári o tom vedia, len sa boja o tom hovoriť. Nikto nechce byť prvý, lebo sa boja o svoje licencie, o svoje živobytie.

Oný nárast daných diagnóz ale ani nekoreluje s očkovaním, nie to ešte aby išlo o kauzálnu súvislosť.

10426254_276278542566382_8352625427973510000_n

(klikni pre väčší obrázok)

Čo tak biopotraviny?

MBB484d3d_rskeptic

zdroj: technet.idnes.cz (odkaz)

Navyše, riziko dostať niektoré autoimunitné choroby po prekonaní infekčných chorôb, proti ktorým sa očkuje, je väčšie ako po očkovaní.

Tiež som veril, že očkovanie je v poriadku. Ale to čo som videl v praxi ma presvedčilo o opaku.

V praxi homeopat Petroci videl, že lepšie zarobí na šarlatánstve ako medicínou založenou na dôkazoch, a to ho „presvedčilo“, že očkovanie nie je v poriadku.

10426105_439302576246324_1363795547039486831_n

(klikni pre väčší obrázok)

Existujú lepšie spôsoby ako sa chrániť: zdravý imunitný systém (bez poškodenia vakcínami a inými liekmi či chemikáliami), homeopatia a homeoprofylaxia.

Untitled design

(klikni pre väčší obrázok)

Ja by som svojmu dieťaťu ani sebe už nikdy nedal žiadnu vakcínu. Najlepšia prevencia je žiadna vakcinácia.

Kto je MUDr. Vladimír Petroci?

MUDr. Vladimír Petroci je šéf homeopatie na Slovensku.

Ak sa k nemu chcete objednať, pripravte si minimálne 50 eur. Za jeho semináre zaplatíte minimálne 50 eur.

zdroje:

Plotkin: Correlates of protection induced by vaccination. Clin Vaccine Immunol. 2010 Jul;17(7):1055-65.

Fiebekorn: A Comparison of Postelimination Measles Epidemiology in the United States, 2009-2014 Versus 2001-2008. J Pediatric Infect Dis Soc. 2015 Dec 13.

Dhillon: Spotlight on DTPa-HBV-IPV/Hib Vaccine (Infanrix hexa). BioDrugs. 2010 Oct 1;24(5):299-302.

Wilson: Vaccine safety–vaccine benefits: science and the public’s perception. Nat Rev Immunol. 2001 Nov;1(2):160-5.

Mina: Long-term measles-induced immunomodulation increases overall childhood infectious disease mortality. Science. 2015 May 8;348(6235):694-9.

ostatné zdroje:

https://www.facebook.com/bezpecne.ockovanie

http://www.historyofvaccines.org/

http://www.hbockovanie.blogspot.com/